Hakkımızda

HABERLER

Nuse Mimarlık, 14-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Milano’da gerçekleşen “Salone del Mobile.Milano – I Saloni” fuarındaydı. Mobilya Sektöründeki yeniliklerin, çözümlerin takibini yapan ekibimiz, “değişen ofis anlayışı” ile şekillenen birçok modern yaklaşımı deneyimledi. Fuar kapsamında bu sene,40’tan fazla ülkeden katılım yapan birçok firmanın yaratıcı yaklaşımı yansıtan modern çalışma alanları çözümlerine hizmet eden tasarımları sunuldu.

Ekibimiz değişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılamanın en verimli yolunun ürün değil çözüm odaklı olduğunu dile getirdi. Dünyanın en büyük mobilya fuarı sıfatına sahip;Design konseptindeki fuarda geleceğin mekanlarının nasıl ve hangi kanallarla adapte edilebileceğinin sinyallerini yakından takip ettik.

NUSE MİMARLIK

Hayal gücünden destek alarak bir çok prestijli projeyi tasarlayan Nuse mimarlık; Günümüz mimarisinin ve şehirciliğin medya, kültür, teknolojik inovasyonlar ve tüketici alışkanlıkları tarafından belirlendiğini ve bu faktörlerin yapısal çevreyi farklı ölçeklerde nasıl etkilediğini inceler. Nuse Mimarlık’ın başarısı, müşterilerinin ihtiyaç programlarını metodolojik bir araştırma ile ele alarak; gelişen dijital, fiziksel modelleme ve yenilikçi bir yaklaşımla oluşturmasında yatar.

Nuse Mimarlık mimari uygulamanın, geçmiş, bugün ve gelecek bağlamında araştırma ve deneysel çalışmalar ile gerçekleşebileceğine inanır. Kamusal projeleriyle ön planda olan Nuse Mimarlık; özel konut projelerinden şehir planlamasına uzanan farklı ölçek ve konumlardaki mimari projelere imza atmaktadır.

Nurdan AÇIKALIN - Mimar

2005 yılında meslek hayatına başlayan, Kurumsal bir çok firmada üst düzey proje-satış yöneticiliği yapan AÇIKALIN; ulusal projelerin yanı sıra Dubai, AbuDhabi, Katar, Almanya, Fransa, Suudi Arabistan gibi ülkelerdeki uluslararası projelerde aktif görev almış, çeşitli mimari proje yarışmalarından ödülleri bulunan AÇIKALIN; her gün yeni bir bilgi yeni bir öğreti felsefesi ile mesleki heyecanı yitirmeden amatör ruhlu bir profesyonel olarak NUSE MİMARLIK’ ı kurmuş ve farklı ölçeklerde mimari projeler yapmaktadır. Kurucusu olduğu, İstanbul merkezli NUSE Mimarlık’taki mimari tasarım ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra, anahtar teslim ofis çözümleri sunan, ofis mekânları özelindeki çalışmalarını sürdürmektedir. Mimarlar Odası üyesi AÇIKALIN, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Yaptığı çeşitli sporların yanısıra Snowboard sporuna aktif olarak devam etmektedir.